Technické múzeum - Múzeum veteránov

Svoje meno si obec spravila aj medzi automobilovými fanúšikmi alebo skôr priamo milovníkmi automobilových veteránov. Nachádza sa tu, v starom odsvätenom evanjelickom kostole postavenom v roku 24.5. 1830, totiž múzeum historických vozidiel.
Múzeum sídli práve v tejto dedinke a je otvorené každý deň okrem pondelka od 10:00 do 17:00. Spravuje ho rodina v dome č. 30, kde ak nie je múzeum otvorené, stačí zaklopať a radi vás prevedú a vysvetlia. Za každým strojom sa totiž skrýva zaujímavý osud, a tiež cesta, cez ktorú sa stroj dostal až sem do tohto múzea.
Zaujímavé môžu byť pre znalcov predvojnové motocykle Ariel, BMW, Ogar či Harley Davidson. Z áut je tu hodnotná zbierka Tatra modelov, ktorá aj ako značka nad ostatnými prevláda. Od typu 12, cez 30, 57 - Hadimrška, 87, Tatraplan az po 603.
Múzeum zriadil Tatranský Veteran car club Poprad. Nachádza sa tam tridsiatka vozidiel a motoriek z rôznych období pred aj povojnovej éry.
Prevláda značka Tatra.

Automobilové veterány - múzeum Automobilové veterány - múzeum

Automobilové veterány - múzeum

Aktualizácia marec 2009

Podľa najnovších informácií, bolo múzeum presťahované do Kežmarku, pár kilometrov vzdialeného mesta východne od Mlynice.