Napísali o nás

Na tejto stránke nášho neoficiálneho webu nájdete články, ktoré sa o nás napísali v denníkoch, týždenníkoch, či iných magazínoch v elektronickej forme.

Korzár 2007

Mlynica - Obec Mlynica (okres Poprad) podpísala zmluvu o budúcej zmluve na predaj 10 hektárov obecných pozemkov s českou podnikateľskou skupinou Forester Group. Tá chce v lokalite na úpätí Vysokých Tatier vybudovať rekreačné zariadenie primárne určené pre rodiny.
Podľa informácií mlynickej starostky Anny Krajčovej  projekt ráta s hotelovou kapacitou 250 miest. Ďalších 500 lôžok by mal poskytovať kemping a chatky. "Prevádzka turistického parku vytvorí 80 nových pracovných miest. Investor sa v zmluve zaväzuje, že prednostné právo zamestnať sa budú mať obyvatelia Mlynice," ozrejmila A. Krajčová. Hoci Mlynica má pri zhruba 400 obyvateľoch len 4 nezamestnaných, starostka považuje tento bod zmluvy za dôležitý. "Veľa ľudí by nemuselo za prácou cestovať. Dobré je, že park by zamestnal najmä ľudí s nižším vzdelaným. Nie každý má vysokú školu."
Hlavné pozitíva starostka očakáva od nepriamych vplyvov. "Postavenie parku do obce prinesie život a viac ľudí. Drobné miestne prevádzky na pokraji rentability by to mohlo zachrániť." ...
Zdroj: http://www.cassovia.sk/korzar/archiv/clanok.php3?sub=12.2.2007/3151T